Pytania i odpowiedzi

Rzęsy silk lashes, przedłużanie rzęs

Co to są rzęsy Silk Lashes?

Są to semipermanentne (to znaczy półtrwałe, czyli utrzymujące się do chwili wypadnięcia rzęsy naturalnej, do której są przyklejone) przedłużenia rzęs wykonane z pojedyńczych włókien syntetycznych o tak dobranym kształcie i rozmiarze, że wyglądają zupełnie jak prawdziwe. Są zakrzywione jak rzęsy naturalne, u podstawy grubsze i zwężają się ku końcom. Przyklejane są pojedyńczo, rzęsa do rzęsy, w odległości 1 mm od powieki, dzięki czemu dają naturalny i elegancki efekt. Rzęsy Silk Lashes zostały zaprojektowane tak, aby w niedostrzegalny sposób naśladować rzęsy ludzkie. Są elastyczne, odporne na zginanie i poruszają się wraz z rzęsami naturalnymi. Przy ich regularnym uzupełnianiu można mieć niemal pewność, że będą nie do odróżnienia od prawdziwych.

Czy rzęsy Silk Lashes są bezpieczne?

Tak – są całkowicie bezpieczne, kiedy są zakładane przez wyszkolonego specjalistę. Klej jest nadzwyczaj silny i nie powinien dotykać skóry, dlatego szkolimy Cię w poprawnej technice zakładania rzęs – bezpiecznie, bez podrażnienia oka czy otarć. Obszar otaczający oko jest dobrze chroniony, by wyeliminować jakiekolwiek potencjalne podrażnienia oka i skóry. Przez całą procedurę oczy są zamknięte, a podkładka kolagenowa likwiduje zmarszczki, przez co cały zabieg jest przyjemny i odprężający.

Czy mogę robić henne przed aplikacją rzęs?

Nie jest konieczne farbowanie henną rzęs przed zabiegiem, jeżeli nie są wyjątkowo jasne. Jeżeli jednak klient sobie tego życzy, należy to zrobić przed przyklejeniem rzęs – po przedłużeniu i zagęszczeniu nie wolno już ich poddawać farbowaniu i trwałej!

Czy mogę zastosować przedłużone rzęsy, jeżeli rzęsy są po trwałej albo bardzo zawinięte?


Łatwiejsze jest przedłużanie rzęs, które są proste albo nieznacznie zawinięte. Jeżeli naturalna rzęsa ma duży skręt, zabieg może być trudniejszy, Podczas naszego treningu wyjaśniamy różne procedury zakładania rzęs Silk Lashes.

Czy mogę malować oczy?


Makijaż oka może być stosowany jak dotychczas, nie zalecamy nieużywać wodoodpornego tuszu do rzęs. Prawidłowo założone rzęsy, nie wymagają używania tuszu.

Jak długo utrzymują sie przedłużone rzęsy?


Dowolnie długo. Konieczne jest jednak uzupełnianie ich co 2-3 tygodnie.

Czy dostarczacie pełny wybór długości i grubości rzęs?


Tak – Dostępne są rozmiary od 6 mm do 15 mm (co 1 mm) długości i w 3 różnych grubościach

Salon Sun Spa - przedłużanie rzęs z norki syberyjskiej

Jakie kolory rzęs są dostępne?


Rzęsy są dostępne w rozmaitych kolorach, aktualnie to: niebieski, zieleń, fiolet, czerwone wino i brąz. Rzęsy te można nakładać jednorodnie dla spektakularnego efektu lub mieszać z czarnymi rzęsami, by uzyskać subtelną zmianę. Kolorowe rzęsy są pakowane w mniejszych paczkach po 1000 sztuk, by umożliwić zakup w dostępniejszej cenie

Czy rzęsy można łatwo usunąć?


Tak, w każdej chwili możemy łatwo usunąć rzęsy używając  profesjonalnego  zmywacza (remover) który poprawnie użyty, usunie rzęsy z łatwością i bez uszkadzania naturalnej rzęsy.

Czy mogę nabyć produkty Silk Lashes, jeżeli jestem wyszkolona w innej firmie?


Tak – chętnie witamy wszystkich nowych klientów.

Jak zalety ma zabieg aplikacji Silk Lashes?


Każdy zabieg stylizacji rzęs jest dostosowany do indywidualnych potrzeb klientki. Nasze rzęsy dostępne są w 12 kolorach: m. in. czarne, ciemnobrązowe, brązowozłote, kasztanowe, niebieskie, czerwone, zielone, różowe, fioletowe, cytrynowe i pomarańczowe, w różnych rozmiarach i grubościach. Mają dwa stopnie podwinięcia: naturalny i mocniej podkręcony. Różne długości rzęs syntetycznych są podczas aplikacji tak dobierane, aby wiernie oddać kształt naturalnej linii rzęs. Oko staje się bardziej wyraziste, wspaniale prezentuje się na zdjęciach i podczas uroczystości. Nie ma potrzeby malowania się rano i usuwania makijażu wieczorem, a ponadto rzęsy wyglądają pięknie bez względu na porę dnia czy nocy, codziennie! Jest to wspaniałe rozwiązanie dla osób zapracowanych, czy uprawiających sport.

Jak dbać o rzęsy Silk Lashes ?


Największe znaczenie dla trwałości rzęs ma pierwsza doba po zabiegu. Nie powinno się wtedy moczyć rzęs ani ich dotykać.Należy unikać kosmetyków na bazie olejku i obchodzić się z rzęsami delikatnie. Są one odporne na wodę, pot i łzy. Po zabiegu przez 24 godziny nie wskazany jest prysznic, sauna , basen itp. Klej jest jeszcze w trakcie utwardzania. Podczas nakładania kremu na twarz należy nie dopuszczać do natłuszczenia rzęs. Do demakijażu używamy preparatów na bazie wody (nie oleistych). Używanie tuszu nie jest już potrzebne, lecz jeśli chcemy to powinny także być na bazie wody – nie powinny być wodoodporne.

Jak często trzeba uzupełniać rzęsy Silk Lashes?


Naturalne rzęsy moją swój indywidualny swój cykl życia, rosną, wypadają, a na ich miejscu pojawiają się nowe. Cykl życia rzęsy wynosi ok. 60 do 90 dni. Gdy rzęsy naturalne skończą swój cykl życiowy wypadają pojedyńczo z rzęsą przyklejoną. Możliwe jest to tylko przy stosowaniu metody jeden do jednego. Po 2 do 4 tygodni około 1/3 rzęs naturalnych wypada. Takie zachowanie rzęs jest całkowicie normalne i bez względu na to czy mamy wykonany zabieg czy nie, proces ten nie ulega zmianie. Dla utrzymania stałego efektu długich i gęstych rzęs konieczny jest zabieg uzupełniający.

Czy aplikacja kleju Silk Lashes jest bezpieczna?


Stosowany przez nas klej do aplikacji rzęs Silk Lashes został przebadany przez polskie specjalistyczne laboratorium badawcze. Posiada niezbędne badania mikrobiologiczne i dermatologiczne, oraz uzyskał pozytywną pisemną opinię zaświadczającą, że ” spełnia wymagania odnośnie bezpieczeństwa dla zdrowia ludzi” (Ustawa z dnia 30 marca 2001 r. o kosmetykach w zakresie Art. 11 ust. 1 p. 4). Podstawowym składnikiem naszego kleju jest substancja zawarta w klejach tkankowych używanych m. in. do bezszwowego klejenia ran w chirurgii dermatologicznej czy okulistyce. Klej nie ma kontaktu ze skórą, ponieważ rzęsy Silk Lashes są przyklejane do rzęs naturalnych w odległości 1 mm od powieki. Sam zabieg jest bezbolesny, wykonywany w pozycji leżącej, wiele klientek w jego trakcie wręcz zasypia. Niewłaściwa aplikacja wykonana przez osobę nieprzeszkoloną może jednak uszkodzić powieki i oczy. Nie powierzaj swojego zdrowia niewykwalifikowanym osobom.

Jakie są przeciwwskazania dla aplikacji rzęs Silk Lashes?


Rzęsy Silk Lashes są przytwierdzane do istniejących rzęs naturalnych, klientka musi mieć rzęsy własne. Rzęsy Silk Lashes nie powinny być stosowane u klientek z łysieniem (alopecia) lub poddawanych chemioterapii, o ile nie stosują leczenia i nie został przywrócony prawidłowy wzrost owłosienia. Nie wolno też wykonywać aplikacji jeżeli klientka cierpi na infekcję (bakteryjną, wirusową, czy grzybiczą) oka lub jego bezpośredniej okolicy.

Salon Sun Spa - przedłużanie rzęs