Blada, zmęczona, pozbawiona blasku skóra po zimie? Zdecydowałaś się na opalanie natryskowe. Świetnie! Podpowiem Ci co zrobić gdy coś pójdzie nie tak…..

1 Jesteś za ciemna!

Wierz lub nie, ale głęboki nur do basenu z chlorowaną wodą bardzo szybko rozjaśni Twój zbyt ciemny odcień. 

Nie masz czasu? (albo basenu:) ?) Wskocz pod prysznic i wykonaj delikatny piling ciała. Zwiększysz efekt jeśli 10 minut przed prysznicem wetrzesz w skórę oliwkę dla dzieci, olej kokosowy lub migdałowy. Olej rozpulchnia skórę, otwiera pory czyniąc ją bardziej podatną na eksfoliację.

2 Jesteś pomarańczowa!

Perfekcyjnie dobrany kolor i wykonany zabieg opalania natryskowego to sztuka. Nie w każdym salonie to potrafią. 

Pomysł na szybko – przyprósz się bronzerem, to zneutralizuje sztuczny kolor.

Następym razem wykonaj próbę na małej powierzchni skóry – jeśli jesteś pomarańczowa – znaczy że jest to zła formuła płynu, próbuj dalej.

Płyny zawierają różne stężenie DHA – pochodnej cukru która nadaje ciemny kolor wierzchniej warstwy naskórka. Na rynku jest wiele płynów, próbuj, szukaj a napewno znajdziesz idealny produkt dla Ciebie. 

Pamiętaj!!! Płyn który dobrze wygląda na koleżance nie koniecznie musi być dobry dla Ciebie, to tak jak z perfumami, na każdym pachną trochę inaczej.

3 Masz zacieki

Biegnij pod prysznic i rób piling, tylko drobnoziarnisty! Drobniutkie ziarenka pilingu nie usuną opalenizny ani nie podrapią skóry, za to pomogą wyrównać kolor.

Następnie użyj samoopalacza zmieszanego z basamem do ciała, oliwką – taka mikstura idealnie wyrówna kolor nie zmieniając przy tym bazowego odcienia.

4 Ratunku dłonie!!!!

Twoje dłonie nie pasują do reszty ciała? 

Pamiętaj!!! Płyn który dobrze wygląda na koleżance niekoniecznie musi być dobry dla Ciebie, to tak jak z perfumami, na każdym pachną trochę inaczej. 

Jeśli dłonie chwyciły zbyt mocno musisz sporządzić miksturę – 1 łyżeczka sody oczyszczonej(np proszek do pieczenia) pół łyżeczki wody, 2 łyżeczki soku cytrynowego. Pocieraj dłonie przez 3 minuty i spłucz ciepłą wodą. 

Jeśli dłonie są zbyt jasne, zastosuj dobrej jakości samoopalacz wymieszany z oliwką lub balsamem do ciała. Pamiętaj aby nie nakładać na nadgarstki.

5 Twoje kolana, łokcie i kostki mają przebarwienia? 

Wykonaj piling lub nałóż odrobinę depilatora w cremie na czas o połowę krótszy niż do depilacji.

Kolejnym tan eraserem jest tonik na bazie alkoholu – nałóż na wacik i pocieraj ciemniejsze miejsca.

6 Opalenizna schodzi nie równo? 

Jest na to złota rada, i choć przeczy teorii posłuchaj a będziesz długo cieszyć się równą opalenizną. 

Po sesji opalającej, czy zastosowaniu samoopalacza regularnie co 2 dni wykonuj delikatny piling, zapewni to systematyczne usuwanie kolejnych warstw naskórka i opalenizna będzie schodziła równiutko.