Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Zachęcamy również do kontaktu bezpośredniego.
W zależności od typu skóry, przygotowania skóry do zastosowania środka opalającego oraz pielęgnacji skóry po jego aplikacji okres ten wynosi od 10-14 dni.
Prawidłowo zaaplikowane opalanie natryskowe wygląda bardzo naturalnie i do złudzenia przypomina naturalną opaleniznę. Dobrej jakości płyny brązujące nie powodują efektu zażółcania skóry, a proces „blednięcia” jest niezauważalny i stopniowy. W każdym momencie istnieje możliwość wykonania dokładnego pilingu w celu usunięcia resztek opalenizny.
Płyn brązujący jest koloru ciemno brązowego, jest to testowy barwnik, który ułatwia pracę kosmetyczce, ponieważ widzi ona gdzie już nałożyła preparat a gdzie nie. Barwnik ten jest całkowicie zmywalny przy pierwszej kąpieli. Przychodząc na zabieg najlepiej ubrać ciemne, luźne rzeczy.
Po utrwaleniu opalenizny i pierwszej kąpieli, nie ma ryzyka pobrudzenia ubrania. Oczywiście należy pamiętać, iż w miejscach gdzie się intensywnie pocimy, szczególnie latem, tj szyja, pod pachami mogą wystąpić zabrudzenia spowodowane złuszczaniem się „opalonego naskórka”.
Płyn posiada bardzo przyjemny zapach. Za zapach odpowiada DHA, jednak każda skóra reaguje na niego indywidualnie .W naszych płynach oprócz DHA zastosowano erytrulozę, dzięki temu zapach nie jest wyczuwalny.
Preparaty opalające zostały udoskonalone tzn. oprócz składników antyoksydacyjnych i nawilżających dodano olejki eteryczne dzięki czemu zabieg jest bardzo przyjemny.
Oczywiście, że tak. Zabieg jest dobry dla każdego rodzaju skóry.
Można być ubranym według własnego uznania. Można być w bikini, w stringach, kostiumie kąpielowym lub być nago.
Tak, jest bezpieczny na całe ciało.
Tak, opalanie natryskowe jest zalecane przez dermatologów jako alternatywa dla wszystkich, którzy nie mogą opalać się na słońcu.
W Sun Spa stosujemy płyny brązujące renomowanej firmy które gwarantują uzyskanie pięknej, równej, złoto-brązowej opalenizny. Nienaturalny kolor jest wynikiem nieprawidłowo dobranego odcienia jak również zastosowania gorszej jakości płynów opalających.
Płyn opalający nie jest wchłaniany przez paznokcie i włosy ani nie zmienia ich barwy. Dla pełnego komfortu klienta stosujemy jednorazowe czepki ochronne.
Dowolnie często. Nie ma żadnych ograniczeń ponieważ metoda ta jest całkowicie bezpieczna dla naszej skóry.
Podczas opalania natryskowego brak jest czynnika, który mógłby wywołać wystąpienie piegów na skórze. Wręcz odwrotnie, to właśnie w wyniku opalania natryskowego w wielu przypadkach piegi czy inne plamki stają się mniej widoczne na skórze. Wynika to z faktu, zmniejszenia się kontrastu pomiędzy piegami, a odcieniem skóry.
Proces ciemnienia skóry pod wpływem opalania natryskowego nie ma nic wspólnego z procesem powstawania melaniny, jak ma to miejsce podczas opalania promieniami UV. Dlatego też ten rodzaj zabarwienia nie chroni nas w nawet znikomym stopniu przed działaniem promieni słonecznych. Skóra po opalaniu natryskowym wciąż wymaga skutecznej ochrony jaką dają preparaty z filtrami ochronnymi. Należy wybierać te kremy, które na opakowaniu mają oznaczenie ochrony zarówno przed UVA, jak i UVB.
Specjalny skład płynu opalającego działa na aminokwasy w rogowej warstwie naskórka wywołując zmianę barwy. Jako, że jest to martwa warstwa skóry, ulega ona naturalnemu złuszczaniu, co powoduje stopniowe, powolne zblednięcie opalenizny, podobnie jak ma to miejsce w naturalnej opaleniźnie słonecznej.
Przed aplikacją (najpóźniej na dwa dni przed) zalecamy depilację ciała. Na kilka godzin przed sesją opalająca nie należy używać kremów nawilżających i oliwek. Zalecamy przyjście na zabieg w ciemnej bieliźnie i luźnym ubraniu. Przez 6-8 godzin po zabiegu nie należy brać prysznica, korzystać z sauny, ćwiczyć, aby nie pocić się nadmiernie, nie należy również wycierać się zbyt energicznie i używać dezodorantu.
Zalecamy intensywną domową pielęgnację skóry (nawilżanie, natłuszczanie) przynajmniej raz dziennie, w celu podtrzymania opalenizny zalecamy stosowanie balsamów brązujących, oraz nie używanie szorstkich gąbek i myjek.
Doświadczona kosmetyczka sprawnie dobierze odpowiednie stężenie płynu
Obecnie na rynku mamy do wyboru preparaty od 8% do 14% dihydroksacetonu – czyli składnika który odpowiada za zmianę koloru naszego naskórka.
Nieumiejętnie dobrany płyn jest głównym winowajcą żółtawego odcienia skóry – którego tak bardzo się obawiamy decydując się na zabieg opalania natryskowego.