Jak przygotować się do zabiegu opalania natryskowego?

W dniu zabiegu lub dzień wcześniej wykonaj peeling całego ciała. W tak przygotowaną skórę płyn opalający wniknie głębiej co gwarantuje dłuższy czas utrzymania opalenizny.

Jeśli planujesz depilację – wykonaj ją min 2 dni wcześniej.

Koniecznie zabierz luźne, ciemne ubranie – tymczasowy kolor może pozostać na odzieży.

Ale spokojnie:) z łatwością się spiera.

Jak dobrać odcień opalenizny?

Intensywność opalenizny zależy od grubości naskórka, im jest grubszy tym jednorazowo otrzymamy ciemniejszy odcień. Dodatkowo na intensywność koloru ma wpływ stężenie DHA i erytrulozy w samym płynie opalającym a także PH skóry. Im niższe ph – tym ładniejszy odcień uzyskamy.

Doborem koloru zajmuje się doświadczona kosmetyczka.

Strój do zabiegu

Do zabiegu opalania natryskowego proponujemy bieliznę jednorazową, stringi, czepki, klapeczki.

Strój po zabiegu

Po zabiegu należy założyć luźne, swobodne ubranie tak aby opalenizna mogła “pracować” i nie wchłonęła się w obcisłe spodnie czy bluzkę.

Całkowity czas reakcji barwienia skóry waha się od 6-8 godzin. W czasie, w którym zachodzi proces koloryzacji nie należy dopuszczać do zamoczenia skóry. Jeżeli jednak do tego dojdzie, należy ją osuszyć i wcierać środek nawilżający aż do ujednolicenia koloru. Pamiętajmy że podczas barwienia skóry mogą pojawić się nierówności, odcienie, krople preparatu. Nie ma to najmniejszego wpływu na efekt końcowy. Po 6-8 godzinach należy się wykąpać. Tak utrwalona opalenizna nie brudzi już ubrań a efekt utrzymuje się 10-14 dni.